Box pro děti

Pokud máte rádi bojové sporty stejně jako my, můžete přivést vaši ratolest na tréninky boxu pro děti! Základní prioritou je všestranný pohybový rozvoj a zlepšování koordinace.

Koncepce tréninku podporuje u dětí všestrannost. Největší důraz je ale kladen na zvládnutí techniky jednotlivých prvků boxu a rozvoj koordinace pohybu. Propojení rozdílné práce paží a nohou v jeden ucelený pohyb je pro děti velkou výzvou a vyžaduje si více trpělivosti a času. Děti se v tréninku seznámí s průpravnými cvičeními, nácviky úderů, obran, úhybů a jejich kombinacemi, stínovým boxem, s boxem na lapy, boxem do pytlů, kondičním tréninkem, posilováním, strečinkem. Naučí se skákat přes švihadlo typicky boxerským způsobem. Do tréninku jsou propracovány také průpravné hry, kdy smysl těchto her spočívá nejen ve zpestření, ale hlavně v osvojení si nově získaných způsobů pohybu.

Součástí tréninků je také práce ve dvojicích. Ke kontaktu vede poměrně dlouhá cesta a děti si ji musí projít postupně, proto se není čeho obávat. Některé děti dosáhnou úrovně nácviků, jiné mohou směřovat až k řízenému boji čili sparingu. Nebojte se žádných tvrdých úderů. Dítka vám předáme pouze energicky vybitá, žádné krvavé rvačky se u nás nekonají. Této sportovní aktivitě se děti mohou věnovat až 2 x týdně v kategorii 10 - 16 let. Děti mají na výběr, zda rekreačně nebo soutěžně. Doplňujícími akcemi jsou sportovní soustředění, tábory, příměstské tábory, soutěže a celá řada zábavných akcí.

Z důvodu bezpečnosti a kvality výuky jsou dětské lekce neveřejné, nepřístupné rodičům. Výjimkou jsou otevřené tréninky, které se konají 2x do roka a na které jsou rodiče srdečně zváni. Dítě, které nebude mít odevzdanou přihlášku do Sportovní akademie P&M, nemá možnost absolvovat lekci. Děti se k nám mohou hlásit během celého kalendářního roku. Těšíme se na Vás.

Tréninky:

Pondělí: 18:00 – 19:00 (10 – 16)
Středa:   18:00 – 19:00 (10 – 16)
Tréninkový čas 55 min.

Přihlašování:

Sportovní kurzy jsou rozděleny dle školních pololetí, první část 11.9.2023 – 31.1.2024, druhá část 1.2.2024 – 16.6.2024. Pokud máte zájem přihlásit své dítě do našich kurzů v prvním školním pololetí 2023/24, vyplňte prosím přihlášku níže. Přihláška se stává závaznou až po provedení platby a podepsání podmínek.

Platba:

Během tréninkového období je první lekce na vyzkoušení zdarma, pokud není lekce plně obsazena. Při druhé lekci je již nutno provést platbu kurzovného, jinak nebude dítě přijato. Zahájení kurzů je v září a únoru. Pokud bude zahajovat v průběhu, kurzovné Vám bude adekvátně vypočteno ode dne zahájení. Již před první lekcí je nutné mít vyplněnou online přihlášku.

Platby za kurzy můžete poukazovat na bankovní účet 123-3721350207/0100. Jako variabilní symbol uveďte prosím 202302, do poznámky pro příjemce je nutné uvést příjmení, jméno, název kurzu, den, čas. (např. Petr Novak, Box ČT 18:00).

Co s sebou:

Kraťasy, tričko, švihadlo, pití a fajn náladu. Pro pokročilé boxery jsou vhodné bandáže o délce 2,5 m (pružné), později boxerské rukavice. Pití - neperlivá voda nebo voda s citronem, nevhodné jsou sycené nápoje typu Coca-Cola, Sprite, Fanta apod.

Prázdniny:

Přihlášení dětí do Sportovní akademie P&M 2024/25

Přihlaste své dítě do naší akademie a přidejte se do naší sportovní rodiny! Během celého roku na děti čeká spousta sportovních akcí jako jsou kempy, soutěže nebo Mikulášská besídka. Těšíme se na Vás.